Type to search

Linia S1 wraca do Otwocka

Podziel się

Linia S1 wraca do Otwocka

Linia S1 wraca do Otwocka

Od poniedziałku 2 września pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej będą dojeżdżały do stacji Otwock. Na linii grodziskiej w dalszym ciągu funkcjonować będzie komunikacja zastępcza.

Linia kolejowa nr 7 jest  modernizowana w kilku miejscach. Od lipca pociągi SKM linii S1 dojeżdżały tylko do Świdra, a od 4 sierpnia, omijały również Olszynkę Grochowską. Od 2 września wracają na dłuższą trasę, dlatego przestanie kursować zastępcza linia autobusowa ZS7.

Linia grodziska dalej w remoncie

Prace modernizacyjne cały czas trwają na linii kolejowej nr 447 (tzw. linii grodziskiej). W dalszym ciągu funkcjonuje tam komunikacja zastępcza, czyli linie autobusowe: ZP i 717 uruchamiane przez Zarząd Transportu Miejskiego oraz linie autobusowe: ZB, ZG i ZM, organizowane przez Koleje Mazowieckie. W szczycie komunikacyjnym autobusy linii 127, 177 (na trasie skróconej Skorosze – P+R Al. Krakowska), 178 i 517 w dalszym ciągu będą kursowały ze zwiększoną częstotliwością, a linie 191 i 716 będą obsługiwane autobusami przegubowymi.

Honorowanie biletów

Od poniedziałku 2 września pociąg przyspieszony Kolei Mazowieckich RE8 „Radomiak” będzie jeździł trasą okrężną przez Centralną Magistralę Kolejową, z pominięciem m.in. przystanku Warszawa Służewiec. Od tego dnia na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Służewiec w pociągach SKM wprowadzone zostanie honorowanie biletów Kolei Mazowieckich, które zostały wydane do stacji Warszawa Służewiec ze stacji położonych na odcinkach Radom – Dęblin i Radom – Skarżysko-Kamienna oraz ze stacji Warszawa Służewiec do jednej ze stacji położonych na odcinkach Radom – Dęblin i Radom – Skarżysko-Kamienna.

opublikowano 31 sierpnia 2018r.
ostatnia aktualizacja 31 sierpnia 2018r.