
Nowa pętla powstanie przy skrzyżowaniu ulicy Ostroroga z Wawrzyszewską. To miejsce wskazują zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Nowa pętla będzie miała dwa perony o długości 60 i 40 m. Staną tam dwa autobusy 12-metrowe i trzy 18-metrowe. Wybudowane zostaną nowe chodniki i parking dla rowerów. Będą wiaty i miejsca do zamontowania czterech ładowarek dla autobusów elektrycznych. Infrastruktura pętli będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – zostaną zamontowane pasy prowadzące i pola uwagi.
Budowa pętli to nie wszystko. W ramach tej samej inwestycji przebudowany zostanie odcinek ulicy Ostroroga. Będzie bezpieczniej, a korzystanie z Warszawskiego Transportu Publicznego dogodniejsze. Para nowych przystanków autobusowych planowana jest przy skrzyżowaniu ulicy Ostroroga z Wawrzyszewską. Przystanki, które dziś znajduja się przy siedzibie Żandarmerii Wojskowej, zostaną przeniesione bliżej bramy Cmentarza Powązkowskiego. Jednocześnie w sąsiedztwie nowych i przeniesionych przystanków zostaną wybudowane nowe przejścia dla pieszych z azylami.
Obecna pętla Młynów przy ul. Płockiej jest za mała, aby pomieścić kilka autobusów przegubowych. Kończące i zaczynające na niej kursy autobusy linii 106 i 136 oraz przejeżdżające przez nią autobusy linii 103 przeniesiemy na nową pętlę. Zgodnie z umową, pętla ma być gotowa w grudniu tego roku.