Type to search

„Ochota na Kota” ponownie działa

Podziel się

O punkcie

W sierpniu 2018 roku, z inicjatywy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie, we współpracy z dzielnicą Ochota m.st. Warszawy, powstało miejsce, którego celem jest opieka nad bezdomnymi kotami z zachowaniem najwyższych standardów. Przestrzeń została zaaranżowana we współpracy z behawiorystą tak, by zwierzęta mogły realizować swoje potrzeby gatunkowe.

W „Ochocie” koty przebywają w warunkach domowych, mają do dyspozycji liczne kryjówki, zabawki, drapaki, tak, by czuły się dobrze i miały możliwość komfortowego życia w grupie. Jednocześnie wnętrze lokalu może być inspiracją dla opiekunów – wprowadzone rozwiązania można z powodzeniem zastosować we własnym mieszkaniu.

Adopcje

W „Ochocie na Kota” realizowane są procesy adopcyjne. Osoba lub rodzina zainteresowana adopcją ma szansę poznać kota, pobyć z nim, a także porozmawiać z pracownikami punktu, którzy służą fachową pomocą zarówno przed adopcją, jak i po niej. Dzięki możliwości dobrego poznania kota, zarówno przez pracownika Schroniska, jak i osobę ubiegającą się o zostanie opiekunem, adopcje realizowane w „Ochocie” wiążą się z dużo mniejszym ryzykiem powrócenia zwierzęcia do schroniska. Pracownicy mają też możliwość jak najlepszego dopasowania kota do możliwości i potrzeb osoby ubiegającej się o adopcję.

Działania dodatkowe

Punkt ten pełni bardzo ważne zadanie w procesie realizowania Warszawskiego Programu Przeciwdziałania Bezdomności Zwierząt, którego wykonawcą jest Schronisko. Ze względu na specyfikę miejsca – usytuowanie  w centrum Warszawy oraz przyjazne, ciepłe wnętrze – odbywają się tam zajęcia edukacyjne dla najmłodszych dzieci. Przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych biorą udział w warsztatach, ale przede wszystkim poznają koty dotknięte bezdomnością – ich historie, potrzeby. To bardzo ważna lekcja w procesie uwrażliwiania najmłodszych na los zwierząt.

W „Ochocie na Kota” organizowane są akcje bezpłatnego czipowania kotów. Odbywały się tu także wykłady i warsztaty z zakresu właściwej opieki i żywienia kotów. 

Wszystkich zainteresowanych adopcją kotów zapraszamy na Grójecką 79. Punkt działa od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-17:00, a w soboty i w niedziele w godzinach 10:00-15:00. Na miejscu prosimy o zakładanie maseczek i dezynfekowanie rąk.