Type to search

Oficjalne uroczystości obchodów 76. rocznicy Powstania Warszawskiego – obowiązują akredytacje

Podziel się

Co roku Warszawa dba o to, by w uroczysty sposób przypomnieć o poświęceniu swoich mieszkańców w 1944 r. i oddać cześć poległym i zamordowanym. Tak będzie i teraz, podczas obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania. Jednak w tym roku z powodu pandemii koronawirusa działamy, nie tylko w tym względzie, w szczególnie trudnych warunkach. 

Z powodu obostrzeń epidemicznych i z uwagi na troskę o bezpieczeństwo naszych gości i mieszkańców, jesteśmy zmuszeni ograniczyć zakres tegorocznych uroczystości. Ich część odbędzie się w tradycyjnej formie, a w większości będzie można uczestniczyć za pośrednictwem mediów i internetu.

Dziennikarzy zainteresowanych obsługą medialną uroczystości prosimy o wypełnienie formularza akredytacyjnego w nieprzekraczalnym terminie do niedzieli, 19 lipca 2020 r. do godz. 23.59. Akredytacje obowiązują we wszystkich miejscach, w których odbywają się oficjalne uroczystości.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc oraz obostrzenia związane z pandemią, Wydział Prasowy Urzędu m.st. Warszawy zastrzega sobie prawo limitowania liczby dziennikarzy podczas niektórych uroczystości. O szczegółach obsługi medialnej poinformujemy w osobnym komunikacie.

Do sektorów prasowych będą mogły wejść osoby, których nazwiska znajdują się na listach akredytacyjnych i które posiadają identyfikator główny oraz – obowiązującą w niektórych miejscach – kartę poolową.

Zachęcamy do śledzenia wybranych uroczystości online na stronie:

www.um.warszawa.pl/powstaniewarszawskie