Type to search

„Perełki Warszawy” – co warto zobaczyć w Twojej okolicy?

Podziel się

Stołeczne Biuro Turystyki (SBT) we współpracy z Warszawską Organizacją Turystyczną ogłasza konkurs na propozycje szlaków po mało znanych atrakcjach Warszawy. 

Własne projekty spacerów po kilku miejscach w wybranej okolicy można zgłaszać od 24 maja do 20 czerwca. Najlepsze pomysły będą promowane przy wykorzystaniu oficjalnych narzędzi informacyjnych miasta. Do wygrania noclegi w pięciogwiazdkowych stołecznych hotelach, kuratorskie oprowadzania i wycieczki po zaskakujących i zwykle niedostępnych miejscach stolicy. 

Jak wynika z badań przeprowadzanych co roku na zlecenie Urzędu m.st. Warszawy, najczęściej odwiedzanymi przez turystów atrakcjami stolicy są muzea, pałace i najbardziej rozpoznawalne obiekty jak Pałac Kultury i Nauki, PGE Narodowy czy Stare Miasto. Jednak turyści coraz częściej nie chcą poprzestawać na zwiedzaniu najpopularniejszych atrakcji – pragną zanurzyć się w mieście, by choć przez chwilę poczuć się jak jego mieszkańcy i poznać jego autentyczne oblicze. 

Ukryte skarby Warszawy

SBT (www.go2warsaw.pl) oraz WOT (www.odkrywajwarszawe.pl) już od kilku lat promują lokalne atrakcje miasta w mediach społecznościowych. A teraz zapraszają do współpracy miłośników Warszawy, którzy są najlepszymi ambasadorami miasta. Konkurs „Perełki Warszawy” ma odsłonić ukryte skarby, dzięki którym klasyczne trasy zwiedzania i atrakcje staną się jeszcze ciekawsze.

Chcemy zmienić spojrzenie na Warszawę. To nie tylko miasto biurowców i gabinetów politycznych, lecz także miasto parków i ogrodów, zacisznych alejek i modnych bulwarów, okolic na spokojny poranek i szalony wieczór. Warszawa jest bardzo różnorodna. A każda dzielnica ma swój własny charakter i niezwykłą historię – przekonuje Rafał Trzaskowski, prezydent m.st Warszawy.

Do wygrania luksus w stołecznym wydaniu

Zadanie konkursowe polega na wybraniu kilku miejsc znajdujących się w zasięgu spaceru i przygotowaniu krótkiego opisu danej trasy. Do zgłoszenia należy załączyć zdjęcia wspomnianych atrakcji. Najlepsze 10 tras będzie promowanych oficjalnymi kanałami informacyjnymi Warszawy, natomiast najlepsze 3 trasy doczekają się „ekranizacji” w postaci spotów promocyjnych. Finał imprezy, podczas którego autorzy zaprezentują swoje prace będzie transmitowany online na Facebooku – 29 czerwca. Prezentacje oceni jury konkursu, jednak publiczność także będzie mogła oddać swój głos na faworytów. 

Dzięki wsparciu członków Warszawskiej Organizacji Turystycznej organizatorzy zabiorą wszystkich 10 finalistów na serię wycieczek po nietypowych i mało dostępnych atrakcjach Warszawy, zaś autorzy 3 zwycięskich prac spędzą noc i skosztują dań w luksusowych stołecznych hotelach, takich jak Hotel Bristol i Hotel Sofitel Victoria oraz Hotel Hilton. Nagrodami są też oprowadzania kuratorskie po muzeach i galeriach oraz upominki, które przywołają uśmiech na twarzy każdego warszawiaka.

Informacje o konkursie oraz formularz zgłoszeniowy, znajdują się na stronie: www.go2warsaw.pl/perelki-warszawy