Type to search

Raporty z konsultacji społecznych parkingów już dostępne

Podziel się

Raporty z konsultacji społecznych parkingów już dostępne

Raporty z konsultacji społecznych parkingów już dostępne

Na stronach internetowego serwisu Urzędu m.st. Warszawy można już zapoznać się z raportami z konsultacji społecznych dotyczących proponowanej budowy trzech parkingów miejskich: dwóch obiektów podziemnych i jednego naziemnego, wielopoziomowego.

Pierwsza lokalizacja to teren Zespołu Szkół nr 7 przy ul. Chłodnej 36/46 na warszawskiej Woli. Planowana jest tam budowa parkingu podziemnego. Konsultacje społeczne trwały od 27 maja do 17 czerwca. W ich trakcie wspólnie z mieszkańcami zastanawialiśmy się, jak obiekt ten powinien funkcjonować i czy przy tej okazji można zmienić zagospodarowanie terenu boiska szkolnego. Nasi przedstawiciele spotkali się także z uczniami i uczennicami Zespołu Szkół nr 7. Raport z konsultacji społecznych dostępny jest tutaj.

Drugą rozpatrywaną lokalizacją była ul. Orzycka (róg ul. Gotarda) na Mokotowie. Proponowano powstanie tam parkingu wielopoziomowego. Konsultacje obejmowały dyskusje i zbieranie opinii na temat tego, jak taki obiekt mógłby wyglądać i na jakich zasadach działać. Przeprowadziliśmy je od 4 do 24 czerwca. Raport z wnioskami na ten temat przeczytać można tutaj.

Kolejnym miejscem, w którym proponowano budowę parkingu podziemnego, był teren Szkoły Podstawowej nr 97 przy ul. Spiskiej 1 na Ochocie. Od 13 czerwca do 3 lipca trwały konsultacje społeczne dotyczące koncepcji budowy tego obiektu, zasad jego funkcjonowania oraz korzyści, które odnieść mogłaby szkoła. Raport zawierający informacje na temat tego, jakie zdanie na te tematy wyrazili okoliczni mieszkańcy znajduje się tutaj.

opublikowano 1 października 2018r.
ostatnia aktualizacja 1 października 2018r.