Type to search

Troje prezydentów zasadzi dąb w 100-lecie niepodległości

Podziel się

We wtorek, 23 października, o godz. 11.00, w Ogrodzie Saskim zostanie posadzony dąb pamięci w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości (aleja drzew pamiątkowych w pobliżu Grobu Nieznanego Żołnierza).

W uroczystości udział wezmą: Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski, byli prezydenci Rzeczypospolitej Polskiej oraz Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy.

Po zasadzeniu drzewa w Warszawskim Domu Technika NOT (ul. Czackiego 3/5) odbędzie się konferencja pt.: „100 lat polskiej niepodległości – co dalej?” Jej celem jest refleksja na temat dorobku polskiej niepodległości oraz wyzwań rozwojowych Polski w przyszłości. Uczestnicy debaty poszukają m.in. odpowiedzi na pytanie, jakie bariery i szanse stoją przed Polską w XXI wieku i jak utrzymać wysoką dynamikę cywilizacyjnego postępu i gospodarczego rozwoju.
Konferencja została przygotowana przez Instytut Bronisława Komorowskiego oraz Fundację Aleksandra Kwaśniewskiego „Amicus Europae” we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawą.

Akredytacje na konferencję
Dziennikarzy zainteresowanych obsługą prasową konferencji prosimy o przesłanie zgłoszenia na:
     
konferencje@fae.pl
instytut@bronislawkomorowski.org
Na miejscu konferencji dostępna będzie kostka dziennikarska.

W załączeniu program konferencji.