Type to search

Warszawa Stolica Sylwestra 2018 – zapraszamy do zabawy

Podziel się

Jeśli chcecie się dobrze bawić w sylwestra to przyjdźcie na pl. Bankowy – zapraszała podczas konferencji prasowej Renata Kaznowska, wiceprezydentka m.st. Warszawy – W tym roku i mam nadzieję, że w kolejnych także, nie będzie pokazu pirotechnicznego. To decyzja prezydenta Rafała Trzaskowskiego, z której ja się bardzo cieszę, bo huk przez nie powodowany, jest traumą dla zwierząt.

Zastępczyni prezydenta Renata Kaznowska zaapelowała także do mieszkańców, aby brać przykład z miasta, i nie strzelać prywatnych fajerwerków. Przypomniała, że była to prośba mieszkańców zgłaszana do stołecznego ratusza, podobnie jak pełne dostosowanie miejsca zabawy do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Na placu będzie specjalna strefa bez barier architektonicznych, tłumacze polskiego języka migowego oraz pętla indukcyjna – podkreśliła Renata Kaznowska.

O wymogach bezpieczeństwa i regulaminie imprezy masowej, jaką jest miejski sylwester, przypomniała Ewa Gawor, dyrektorka Biura Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego.

Na plac nie można wnosić pirotechniki, opakowań szklanych i ostrych narzędzi. Jeśli takie przedmioty ktoś będzie miał przy sobie, zostaną one przy bramkach wejściowych odebrane przez ochronę – powiedziała Ewa Gawor.

Zabawa to nie tylko koncert, ale także inne atrakcje, które będą czekać na warszawianki i warszawiaków w miejskiej strefie – zadaszonej i ogrzewanej – powiedział Robert Zydel, dyrektor Biura Marketingi Miasta.  – Będzie tam strefa makijażu sylwestrowego, foto i gier.

Gwiazdy na pl. Bankowym
Na sylwestrowej scenie zobaczymy największe polskie gwiazdy, m.in. Bajm, Edytę Górniak, Agnieszkę Chylińską, Andrzeja Piasecznego, Wilki, Annę Wyszkoni, Natalię Nykiel, Sarsę, Sound’n’Grace, Blue Cafe, Izabelę Trojanowską, Małgorzatę Ostrowską, Anię Karwan, Smolastego i Sławka Uniatowskiego.

Imprezę poprowadzą najbardziej popularni prezenterzy TVN: Magda Mołek, Marcin Prokop, Filip Chajzer, Gabi Drzewiecka i Agustin Egurrola.
Zabawa na pl. Bankowym rozpocznie się w poniedziałek, 31 grudnia, o godzinie 19.00, a transmisja na antenie TVN o godz. 19.40.

Na imprezę zapraszają Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy oraz telewizja TVN.
W załącznikach:
Informacja o udogodnieniach dla osób z niepełnosprawnościami, dodatkowych atrakcjach oraz o komunikacji i utrudnieniach w ruchu a takze mapki terenu zabawy oraz komunikacyjne.