Type to search

Warszawiacy czekają na święta

Podziel się

Główną osią zimowej iluminacji jest Trakt Królewski – od placu Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie do Belwederu.

Iluminacje świecą także na Starym Mieście, Al. Jerozolimskich (od Dworca Centralnego do ronda Waszyngtona, wraz z mostem Poniatowskiego), al. Solidarności (od pl. Bankowego do pl. Wileńskiego wraz z mostem Śląsko-Dąbrowskim), placu Bankowy, ul. Marszałkowskiej (od ul. Królewskiej do pl. Konstytucji, wraz z placem), ul. Świętokrzyskiej (od ronda ONZ do ul. Marszałkowskiej), ul. Mokotowskiej i ul. Targowej.

Nowe dekoracje pojawiały się na ul. Miodowej i pl. Krasińskich. Od ul.Senatorskiej do placu Krasińskich na słupach latarniowe świecą ponad czterometrowe ozdobne, rozszerzane ku górze kielichy. Na placu Krasińskich staneły duża bombka z siedziskiem, idealna jako tło do zimowych ujęć oraz dwie mieniące się srebrnym światłem przestrzenne gwiazdy.

Co weekend  (piątek, sobota, niedziela) o godz. 16, 17, 18,  w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu będzie można ogładać kilkunastominutowe pokazy światło i dźwięk.