Type to search

Wyświetlacze na „patelni”

Podziel się

Wyświetlacze na „patelni”

Wyświetlacze na „patelni\

Na placu przed stacją metra Centrum uruchomiono ekrany wyświetlające informacje o odjazdach tramwajów. Dzięki nim pasażerowie korzystający z przejścia podziemnego pod Rondem Dmowskiego mogą wygodniej zaplanować przesiadkę.

Instalacja czterech tablic na popularnej „patelni” to część projektu z budżetu partycypacyjnego na 2017 r. W głosowaniu poparło go 527 osób. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane przez Tramwaje Warszawskie i Zarząd Transportu Miejskiego. Monitory pokazują czas do odjazdu tramwajów przy stacji metro Centrum w kierunku Pragi, Ochoty, Żoliborza i Mokotowa. 9-wierszowe ekrany LED wyświetlają te same informacje, które pojawiają się na tablicach na przystankach tramwajowych.

Zarząd Transportu Miejskiego planuje montaż kolejnych wyświetlaczy, tym razem w metrze. W lipcu ZTM podpisał umowę na stworzenie koncepcji wyposażenia stacji I linii metra w tablice informujące o najbliższych odjazdach komunikacji naziemnej. Wyłoniony w przetargu wykonawca m.in. zbada potrzeby i oczekiwania pasażerów, określi skalę przesiadek na poszczególnych liniach w rejonie wszystkich stacji oraz sprawdzi możliwości techniczne zamontowania wyświetlaczy. Zaproponuje optymalną dla pasażerów lokalizację ekranów i ich liczbę. ZTM zakłada, że pokazywany będzie rzeczywisty czas do odjazdu każdej z linii a nie czas rozkładowy. Dla stacji Dworzec Gdański i stacji Centrum mają być także wyświetlane godziny odjazdów pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. Koncepcja związana jest ze zgłoszonymi projektami z warszawskiego budżetu partycypacyjnego. Dotyczą one stacji Słodowiec i Ratusz Arsenał.

opublikowano 14 sierpnia 2018r.
ostatnia aktualizacja 14 sierpnia 2018r.