Type to search

System alarmowy Paradox – zalety

Podziel się

Jednym z dostawców systemów zabezpieczeń i systemów alarmowych do domów, bloków i budynków biznesowych jest kanadyjski producent Paradox Security Systems. Rozwiązania tej firmy cieszą się w Polsce rosnącą popularnością, dlatego warto sprawdzić charakterystykę systemu alarmowego Paradox. Zestaw wybierany jest także przez profesjonalnych instalatorów zabezpieczeń. Czym on jest i jakie ma zalety? Sprawdźmy.

Szeroki wybór centrali alarmowych

Szeroka oferta firmy Paradox Security Systems zawiera różne modele wydajnych centrali alarmowych. Do wyboru klientów pozostają m.in. centrale typu: Paradox Esprit, Paradox Magellan, Paradox Spectra, Paradox Digiplex Evo. Każda z nich ma nieco inne parametry techniczne, dlatego warto się z nimi zapoznać przed podjęciem decyzji zakupowej. Pozwoli to na dopasowanie wydajności systemu alarmowego do swoich potrzeb oraz dużą indywidualizację zestawu.

Trzy potencjalne tryby uzbrojenia

Systemy Paradox przygotowane są do nieprzerwanej pracy w trzech różnych typach uzbrojenia. Dzięki temu ich zakres można dopasować do swoich potrzeb i aktualnej sytuacji. Dostępne tryby uzbrojenia to:

  1. Alarm – to pełne uzbrojenie systemu, które stosuje się po wyjściu z obiektu. Zadaniem systemu jest uruchomienie sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej po tym, jak system wykryje potencjalnego intruza.
  2. Sleep – to uzbrojenie nocne, które stosuje się m.in. w systemie zabezpieczeń garażu.
  3. Stay – tzw. uzbrojenie obwodowe. Jego zadaniem jest m.in. ochrona wyjścia na balkon w trakcie dnia. Po ustaleniu chronionego pomieszczenia, system poinformuje nas o tym, jak pojawi się w nim intruz.

Możliwość skalowania systemu

Kolejną zaletą systemów alarmowych Paradox jest możliwość ich skalowania. W przypadku poszczególnych centrali alarmowych Paradox Security Systems możemy rozbudowywać je nawet do kilkudziesięciu linii alarmowych. To zupełnie wystarczające w większości średnich i małych budynków mieszkalnych i biznesowych, dlatego rozwiązanie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród świadomych klientów. Systemy alarmowe mogą łączyć ze sobą wiele rodzajów sygnalizacji i czujników, dzięki czemu można dostosować ich zakres do swoich potrzeb i stworzyć skuteczne zabezpieczenia i systemy ostrzegawcze na wypadek różnych zagrożeń.

Łatwość montażu i instalacja

Systemy alarmowe Paradox są również bardzo proste w konfiguracji i montażu. Cały proces ułatwia intuicyjny panel programowania oraz obsługi systemu alarmowego, dzięki czemu nie będzie to sprawiało problemów nawet mniej zaawansowanym technologicznie osobom. Zestawy Paradox doskonale sprawdzą się w mieszkaniach, domach i centrach usługowych. Do każdego zestawu dołączona jest czytelna instrukcja, a w razie jakichkolwiek wątpliwości można skorzystać ze wsparcia profesjonalnych instalatorów.

Wydajność systemu i niezawodność

Ze względu na wysoki stopień bezpieczeństwa, rozwiązania Paradox są niezwykle cenione na rynku. Wpływ na ich popularność ma także wydajność systemu i jego niezawodność nawet w intensywnych warunkach eksploatacji. Nowoczesna technologia wykorzystywana w zestawach Paradox to odpowiedź na ewoluujące potrzeby klientów. System alarmowy pomoże w zwiększeniu bezpieczeństwa domowników, użytkowników lokalu, a także mienia. To wybór dla wymagających i świadomych klientów.