Type to search

Tort na baby shower – nasze propozycje

Podziel się

Baby shower w ostatnich latach cieszy się coraz to większą popularnością. Wydarzenie to organizują nie tylko celebryci, ale także zwykli rodzice, którzy podczas tej uroczystości bardzo często dzielą się wybranym imieniem dla swojej pociechy czy pokazują przygotowany dziecięcy pokoik. Baby shower to świetna okazja, aby spędzić czas w gronie najbliższych, a także świetnie bawić się, chociażby podczas uprzednio przygotowanych przez gości atrakcji. Przyjęcie to nieodłącznie kojarzy się z tortem okazjonalnym, którego kolorem rodzice bardzo często nawiązują do płci dziecka, jakiego się spodziewają. Kolor różowy symbolizuje dziewczynkę, niebieski zaś – chłopca. Jednak aby tort zrobił wrażenie na gościach, warto dodatkowo go udekorować. W tym celu skorzystać można z umiejętności plastycznych, bądź postawić na gotowe, wygodne rozwiązania. 

Ręcznie robione dekoracje z masy cukrowej

Tort z masy cukrowej charakteryzuje się nieskazitelnym wyglądem, a także pozwala na stworzenie wyjątkowych zdobień, wśród których warto wspomnieć o możliwości odciśnięcia wzorów za pomocą specjalnych szablonów, bądź zdecydować się na umieszczenie ręcznie robionych figurek. To niewątpliwie jeden z bardziej okazale wyglądających tortów, które za sprawą dodatkowych figurek idealnie wpasować może się w charakter i tematykę przyjęcia. Kolorowe misie, gwiazdki czy elementy dziecięcej wyprawki to najczęściej wybierane motywy przewodnie, które umieszczane są na torcie. Ze względu na konieczność wykonywania precyzyjnych figurek, a także delikatnego obchodzenia się z masą cukrową, warto powierzyć wykonanie tortu z masy cukrowej profesjonalistom. Zapewni to nie tylko idealny wygląd słodkości, ale także zagwarantuje udany wypiek.

Dekoracje z opłatka

Alternatywą dla słodkich mas cukrowych są te wykonane ze śmietanki. Mimo iż wyglądają nieco bardziej skromnie od tych, pokrytych masą cukrową, możliwości ich zdobienia są znacznie większe. Śmietanowe torty są świetną bazą do dekoracji kwiatowych czy stworzenia tortu z nadrukiem na opłatku. Specjalne opłatki dopasowane mogą być idealnie do kształtu i wielkości tortu, przez co stanowią idealne wykończenie słodkości niezależnie od okazji. W przypadku tortów przygotowywanych przez przyszłych rodziców na przyjęcie, jakim jest baby shower, bardzo często na opłatkach nadrukowywane jest imię dziecka wybrane przez rodziców czy motyw graficzny odpowiadający tematyce przyjęcia. Tort z nadrukiem na opłatku otwiera możliwości ozdobienia wypieku nawet najbardziej wymyślnymi wzorami, przez co jest chętnie wybierany niezależnie od okazji. Warto wspomnieć, że wybierając ten sposób dekoracji tortu, zyskujemy całkowicie jadalny wypiek, który nie zmienia jego smaku. Ważną zaletą wyboru tortu z nadrukiem na opłatku, jest możliwość przygotowania go samodzielnie w warunkach domowych.