Type to search

Zabiegi System Angel – bezinwazyjny sposób na zdrową skórę

Podziel się

Nienaganny wygląd, gładka cera i zdrowe, piękne włosy – to marzenie niejednej kobiety. Pomocne w tej kwestii okazują się zabiegi odmładzające oraz anti-aging. Jednym z nich jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym PRP, czyli tzw. wampirzy lifting.

Osocze bogatopłytkowe – jak je pozyskać?

Osocze bogato płytkowe PRP (Platelet Rich Plazma) jest uzyskiwane poprzez separację płytek krwi. W tym celu stosowany jest system Angel, który umożliwia przygotowanie koncentratu płytek ze stosunkowo niewielkiej ilości krwi pacjenta – zazwyczaj pobierane jest ok. 60 ml surowicy.

Wampirzy lifting przyspiesza bioodbudowę i regenerację komórek, dzięki czemu skóra staje się odmłodzona i jędrna, a zmarszczki i bruzdy wygładzone. Poprawie ulega także wygląd włosów, które zostają pobudzone do wzrostu. Co więcej, spektakularne efekty można zauważyć już po jednym zabiegu.

Zalety osocza bogatopłytkowego

Efekty, jakie daje zabieg Angel System są często porównywane z operacją plastyczną. Jest to jednak metoda zdecydowanie bezpieczniejsza i nieinwazyjna – pacjent bezpośrednio po zabiegu może wznowić aktywność.

Podawany preparat jest wykonywany indywidualnie, bezpośrednio z krwi pacjenta i zawiera optymalne stężenie płytek krwi. Autologiczny charakter PRP sprawia, że nie wywołuje on reakcji immunologicznych, nie trzeba więc obawiać się wystąpienia reakcji alergicznych. Sam zabieg, czyli podanie preparatu, jest bezbolesne, a pacjent nie odczuwa żadnych skutków ubocznych.

Kiedy stosować zabiegi Angel System?

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłykowego są stosowane od wielu lat, pierwotnie jednak były one stosowane głównie w ortopedii, jako skuteczny sposób na regenerację uszkodzonego ścięgna Achillesa oraz innych więzadeł, a także w operacjach kostnych. Metodę tę wykorzystywano również w reumatologii oraz dermatologii.

Z czasem wykorzystanie osocza bogatopłytkowego znacznie się rozszerzyło, a zabiegi Angel System znajdują zastosowanie m.in. w leczeniu owrzodzeń stopy cukrzycowej, oparzeń, blizn, rozstępów, a także łysienia o rożnym podłożu. Koncentrat bogatopłytkowy okazuje się także nieoceniony w chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, jest stosowany m.in. po face-liftingu, blefaroplastyce, a także po zabiegach powiększania piersi. Z powodzeniem jest także stosowany w lipofilngu, czyli usuwaniu zmarszczek i bruzd za pomocą własnej tkanki tłuszczowej oraz osocza bogatopłykowego.

Zabiegi System Angel są często stosowane w medycynie estetycznej, głównie podczas mezoterapii skóry twarzy, szyi, ciała oraz głowy. Zawarte w płytkach krwi aktywne czynniki wzrostu aktywnie uczestniczą w procesach odbudowy komórek naskórka i skóry właściwej, aktywują syntezę kolagenu oraz elastyny, przeciwdziałając starzeniu się skóry i nadmiernemu wypadaniu włosów.

Biorąc pod uwagę charakter, skuteczność i bezinwazyjność zabiegów System Angel śmiało można stwierdzić, że jest to najlepszy sposób, by uzyskać spektakularne efekty regeneracji skóry i cieszyć się jej zdrowym i pięknym wyglądem bez konieczności wykonywania operacji plastycznych.