Type to search

„APProach” – poszukujemy projektanta IT

Podziel się

„APProach” to dwuletni projekt (kwiecień 2018 – kwiecień 2020), finansowany ze środków programu „Prawa, równość i obywatelstwo” Komisji Europejskiej i koordynowany przez Association of Local Democracy Agencies (ALDA). Bierze w nim udział sześć miast – Paryż, Mediolan, Lizbona, Vejle, Etterbeek i Nea Smyrni, a partnerami towarzyszącymi jest Warszawa i Amsterdam.

Głównym celem projektu jest zwiększenie społecznego i politycznego zaangażowania  mobilnych obywateli UE (European Mobile Citizen – EUMC) i ich stymulowanie do udziału w wyborach, lokalnych i do Parlamentu Europejskiego. „APProach” koncentruje się na trzech aspektach – dostępie do systemu głosowania w wyborach lokalnych, rekrutacji szkolnej i aktywnym udziale mieszkańców w życiu obywatelskim.

Wymianę informacji pomiędzy samorządami lokalnymi biorącymi udział w projekcie a obywatelami UE umożliwi specjalna cyfrowa platforma.  Lider projektu, organizacja ALDA, poszukuje właśnie firmy informatycznej, która stworzy nowe bezpośrednie kanały komunikacji, zaprojektuje, rozwinie i będzie zarządzała cyfrowym ekosystemem. Oferty można składać do 31 października, szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się tutaj.