Type to search

Pracowite wakacje na drogach

Podziel się

Remonty ulic – zarówno weekendowe, jak i nieco dłuższe – warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich rozpoczęli już wczesną wiosną, od kompleksowych prac na ul. Gniewkowskiej. To kontynuacja robót z końca 2017 roku. Na odcinku między ulicami Mszczonowską i Przyce ułożona została nowa podbudowa i asfalt. W kolejne weekendy prace prowadzone były na ul. Jana Kazimierza i ul. Krasińskiego. W długi weekend majowy nową nawierzchnię zyskał z koeli Wał Miedzeszyński, al. Jana Pawła II w rejonie pl. Grunwaldzkiego i rondo Dmowskiego.

Nowy asfalt pojawił się również na ul. Międzyborskiej, Wołoskiej przy szpitalu MSWiA (serwisowa) oraz na Człuchowskiej. Kompleksowo wyremontowana została też zachodnia jezdnia ul. Powsińskiej (dwa weekendy).

Zgodnie z zapowiedziami rozpoczęły się również prace naprawcze na drogach gruntowych lub częściowo gruntowych. To w szczególności ul. Białołęcka i Zdziarska, a w ostatnim czasie także Kinetyczna. Dzięki remontowi ul. Kijowskiej poprawił się dojazd do Dworca Wschodniego, droga jest równa i estetyczna. Miniony weekend to z kolei prace na ul. Popularnej.  Wszystkie te remonty to ponad 14 km nowej nawierzchni, a wartość robót to 24 mln zł.

Lato na drogach
Wakacje dla mieszkańców to okres intensywnej pracy dla drogowców. Na najbliższe dwa miesiące zaplanowany został remont nawierzchni kilkunastu ulic – nową nawierzchnię zyska m.in. Powsińska (jezdnia wschodnia), Pużaka, Dwernickiego, Czecha, Trakt Brzeski, Kompanii Kordian, Jagiellońska, Wiertnicza, Augustówka czy skrzyżowanie ulic Globusowa – Chrobrego – Popularna. To kolejnych kilkanaście kilometrów nowych dróg. Szacowana wartość tych prac do ponad 40 mln zł.

O szczegółach kolejnych remontów będziemy informować na bieżąco. Już dziś wieczorem rozpoczną się prace na wschodniej jezdni ul. Powsińskiej. Więcej informacji o tych robotach tutaj.