Type to search

Wiadukt nad ul. Puławską do remontu

Podziel się

Wiadukt nad ul. Puławską do remontu

Wiadukt nad ul. Puławską do remontu

Zarząd Transportu Miejskiego wyremontuje wiadukt kolejowy na ul. Puławską. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą.

Może wydawać się to dziwne, ale Zarząd Transportu Miejskiego ma pod swoją opieką wiadukt kolejowy. To budowla nad ul. Puławską, którą przebiega linia kolejowa łącząca Stację Techniczno-Postojową Metra Warszawskiego na Kabatach z trasą kolejową przy stacji Warszawa Okęcie. To konstrukcja czteroprzęsłowa, zbudowana w 1984 r., o długości ponad 100 metrów. Dzięki temu wiaduktowi STP Kabaty ma połączenie z siecią kolejową PKP Polskich Linii Kolejowych.

Łącznica jest używana do transportu taboru Metra Warszawskiego – zarówno przy dostawach nowych pociągów, jak i wysyłaniu do napraw tych już eksploatowanych. Na początku lat 90. tą trasą przyjechały do stolicy pierwsze składy metra produkcji rosyjskiego Metrowagonmaszu. Kilka lat temu w podobny sposób dostarczano także składy Inspiro.

Prace remontowe zostaną przeprowadzone przez konsorcjum firm budowlanych z liderem – Warszawskim Przedsiębiorstwem Mostowym Mosty Sp. z o.o. na czele. Na realizację tego zadania wykonawca ma 11 miesięcy, koszt remontu to ok. 3,2 mln zł.

Fot. ukosne.um.warszawa.pl

opublikowano 12 kwietnia 2019r.
ostatnia aktualizacja 12 kwietnia 2019r.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *