Type to search

Zarząd Oczyszczania Miasta dba o przystanki WTP

Podziel się

Zarząd Oczyszczania Miasta dba o przystanki WTP

Zarząd Oczyszczania Miasta dba o przystanki WTP

Pasażerowie Warszawskiego Transportu Publicznego codziennie korzystają z ponad 4,3 tys. przystanków autobusowych i tramwajowych, zarówno znajdujących się w stolicy, jak tych i w okolicznych gminach. Utrzymanie ich w czystości jest trudnym zadaniem, z którym z powodzeniem radzi sobie stołeczny Zarząd Oczyszczania Miasta.

Infrastruktura przystankowa Warszawskiego Transportu Publicznego to ponad 3,7 tys. przystanków autobusowych i prawie 600 tramwajowych. Ponad 2,3 tys. przystanków autobusowych oraz niemal 400 tramwajowych wyposażonych jest w wiaty. Pracownicy Zarządu Oczyszczania Miasta dbają o to, aby pasażerowie mogli korzystać z nich z przyjemnością. Codziennie opróżniane jest 6 tys. przystankowych koszy na śmieci (nawet 6 razy na dobę), a mycie każdej z wiat odbywa się średnio 4 razy do roku. Interwencyjnie usuwane są wywieszane na wiatach nielegalne ogłoszenia oraz pseudograffiti.

Zarząd Oczyszczania Miasta ocenia, że od początku tego roku śmieci z ulicznych koszy zostały usunięte aż 3 miliony 612 tysięcy 148 razy. ZOM organizuje opróżnianie łącznie 12 tys. takich pojemników, ustawionych zarówno na chodnikach, jak i na przystankach Warszawskiego Transportu Publicznego. Według szacunków Zarządu Oczyszczania Miasta, w stolicy miejskich koszy na śmieci jest aż ok. 25 tysięcy.

Przypominamy, że każdy z naszych pasażerów może pomóc nam dbać o czystość przystanków, zgłaszając nagłe zanieczyszczenia przez Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115. Pamiętajmy, że czysta Warszawa to nasza wspólna sprawa.

Fot. Zarząd Oczyszczania Miasta

opublikowano 5 lipca 2018r.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *