Type to search

Czworonogi z Ochoty na Kota liczą na głosy

Podziel się

Punkt adopcyjno-informacyjny Ochota na Kota działa od sierpnia 2018 roku przy ul. Grójeckiej 79. Na co dzień mieszka w nim kilkanaście mruczących czworonogów Schroniska Na Paluchu. W lokalu znajdują się domowe kanapy, drapaki i zabawki. Koty korzystają również z licznych zakamarków i legowisk. Wybryki pupili można obserwować  zza witryny lokalu jak również transmitowane w Internecie. Zainteresowani wchodzą też do środka, by osobiście poznać i pogłaskać zwierzęta. Wszystkie koty są gotowe do adopcji – na miejscu mieszkańcy dokonują wszystkich formalności. Dodatkowo, w placówce odbywają się edukacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi poznają codzienne nawyki czworonogów i zgłębiają wiedzę na temat kocich potrzeb. Prowadzący warsztaty opowiada o odpowiedzialności związanej z opieką nad zwierzakiem, a także o niezbędnych przedmiotach w domu i metodach zapobiegania bezdomności.
Teraz Ochota na Kota może zdobyć tytuł Inicjatywy społecznej roku w plebiscycie Sfinksy 2018. Mieszkańcy mogą oddać swój głos tutaj do 28 lutego.

Rekordowe adopcje Na Paluchu
Ochota na Kota cieszy się coraz większą popularnością. Od momentu otwarcia zaadoptowano już 34 koty, z czego jeden, odnaleziony, powrócił do właściciela. Tylko w zeszłym roku kochający dom znalazło 1144 kotów i 1671 psów z Palucha. Teraz na adopcję czeka 712 podopiecznych placówki. Dzięki aktywnej promocji Schroniska Na Paluchu, akcji bezpłatnego czipowania, a także edukacji najmłodszych warszawiaków, liczba psów i kotów przebywających w Schronisku od 2011 r. spadła o blisko 70 proc. Więcej informacji tutaj oraz na fanpage’u Ochota na Kota.