Type to search

Jesienna integracja na strzelnicy

Podziel się

Jesienna integracja w firmach to ważny rytuał prowadzący do wzmocnienia efektywności zespołów. Menedżerowie odpowiedzialni za organizację wspólnych zajęć ciągle szukają aktywności rozwijających naturalne talenty pracowników. Imprezy integracyjne na strzelnicy to ciekawy dodatek do życia firmy. Dlaczego? O tym poniżej.

Na torze zyskują najbardziej ludzie skoncentrowani

Strzelnica w Warszawie pokazuje od razu, kto potrafi się odpowiednio skoncentrować. Trafienie z broni do celu wymaga uspokojenia oddechu, rozluźnienia mięśni, skupienia na celu. Każdy pracownik otrzymuje na strzelnicy własny tor, ale wyniki można później porównać. Integracja nie powinna oczywiście niczego wymuszać, tylko skłaniać do dobrej zabawy. Dobry menedżer wyciągnie wnioski dotyczące odporności na stres, umiejętności koncentracji na zadaniu i wyniku, nawet w ramach zwykłej gry.

Kto najlepiej słucha poleceń?

Spotkanie z instruktorem to jeden z podstawowych elementów pobytu na strzelnicy. To trener dopuszcza do strzału i kontroluje zachowania uczestników imprezy integracyjnej. Po instruktażu można przeanalizować, czy zespół zrozumiał wskazówki i czy robi wszystko zgodnie z wydanymi poleceniami. Strzelnica symuluje w pewnym stopniu szkolenie teoretyczne, a następnie zajęcia praktyczne na torze. Strzelanie wymaga bezwzględnego zachowania standardów bezpieczeństwa. Integracja na strzelnicy pokazuje jasno, czy pracownicy szanują siebie i innych.

Integracja na strzelnicy to nagroda, a nie przymus

Niektóre firmy z czasem wynajmują cały obiekt do świętowania awansów, albo większych kontraktów. Takie uwolnienie stresu i emocji nagromadzonych w organizacji przydaje się przy rozpoczynaniu nowych projektów. Strzelnica realnie uspokaja, wyrównuje poziom stresu, uczy czegoś nowego, nawet pracowników starej daty. Skuteczna integracja to pewien rodzaj nagrody. Pracownicy powinni wiedzieć, że nie zmusza się ich do niczego. Z tego powodu strzelnica to doskonałe miejsce na spotkanie towarzyskie połączone z dynamicznym rozładowaniem.

Uniwersalny rodzaj integracji dla każdego

Strzelnica to nie tylko męskie środowisko, ale aktywność uwielbiana przez kobiety i najmłodszych. Strzelnica w Warszawie przyjmuje na zajęcia całe rodziny. Kobiety doskonale radzą sobie z krótką bronią, z pistoletami. Osiągają zbliżone, a nawet lepsze wyniki od kolegów. Dzięki temu można rozpocząć prawidłową grywalizację w firmach ze zróżnicowanymi pod kątem płci zespołami. Wprowadzenie nutki rywalizacji działa dobrze na motywację i na naukę nowych umiejętności. Nagroda dla najlepszego zawodnika po integracji to doskonały pomysł pobudzający do działania.

Na zakończenie

Strzelanie z odrobiną grywalizacji i integracji to świetny sposób na budowanie dynamicznych zespołów w każdym przedziale wieku, czy płci. Poza tym spotkania na torze wyrabiają koncentrację, motywację, większe chęci do spędzania czasu ze współpracownikami, nawet na co dzień, przy realizacji zwykłych projektów. A o to przecież w tym wszystkim chodzi.