Type to search

Na Żołnierskiej po nowym wiadukcie

Podziel się

Na Żołnierskiej po nowym wiadukcie

Na Żołnierskiej po nowym wiadukcie

Na przebudowywanej ul. Żołnierskiej zmiany. W piątkowy wieczór, 13 lipca, otwarty zostanie nowo wybudowany wiadukt nad ul. Strażacką i torami kolejowymi a w weekend dokończone zostaną prace na łącznicy pod wiaduktem.

W piątek, 13 lipca, ok. godz. 22.00 otwarty dla samochodów zostanie wschodni wiadukt nad ul. Strażacką i torami kolejowymi oraz wschodnia jezdnia ul. Żołnierskiej. W weekend wykonawca przebudowy ul. Żołnierskiej dokończy remont łącznicy pod wiaduktami i ułoży na niej ostatnią warstwę nawierzchni. Od piątku, 13 lipca, od ok. godz. 22.00 do poniedziałku, 16 lipca, do ok. godz. 5.00 całkowicie zamknięta dla ruchu będzie ul. Strażacka od Stężyckiej do Zesłańców Polskich wraz z łącznicą pod wiaduktami (czyli ul. Strażacka nie będzie miała połączenia z Żołnierską).

W tym czasie autobusy linii 225 (tylko w kierunku krańca PKP Mokry Ług) i nocnej N24 (tylko w kierunku krańca Rembertów-Akademia) pojadą ul. Marsa do przejazdu kolejowego przy stacji kolejowej Rembertów i dalej linia 225 w lewo al. gen. A. Chruściela „Montera”, a nocna swoją trasą podstawową.

W poniedziałek, 16 lipca, z samego rana ul. Strażacka zostanie przywrócona do ruchu. Na łącznicę pod wiaduktami wrócą dwa kierunki, uruchomione zostaną także wszystkie relacje na węźle z ul. Żołnierską. Tym samymi będzie można już skręcić z ul. Żołnierskiej na Strażacką i odwrotnie. Po otwarciu łącznicy autobusy linii 143, 225 i N24 będą kursowały:

143: GUS – … – Marsa – Żołnierska – Strażacka – al. Chruściela – … – REMBERTÓW KOLONIA,

225: GOCŁAW – … – Marsa – Chełmżyńska – Strażacka – al. Chruściela – … – PKP MOKRY ŁUG,

N24: DW. CENTRALNY – … – Marsa – Chełmżyńska – Strażacka – al. Chruściela – … – REMBERTÓW –AKADEMIA – … – Czwartaków – Żołnierska – Strażacka – Chełmżyńska – … – DW. CENTRALNY.

opublikowano 12 lipca 2018r.