Type to search

Seniorzy będą rywalizować w stolicy

Podziel się

Warszawska Olimpiada Seniorów jest jednodniową imprezą o charakterze sportowo-rekreacyjnym dedykowaną osobom w wieku 60+. To druga odsłona tej wyjątkowej inicjatywy odpowiadająca na potrzeby nestorów, którzy chcą rozwijać swoją aktywność fizyczną. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 28 września, na terenie sportowego ośrodka przy ul. Konwiktorskiej 6, w godz. 10.00-15.00.

Zawody prowadzone będą w kilku dyscyplinach olimpijskich. Będą to m.in.: bieganie, pływanie, pchnięcie kulą, skok w dal, strzelanie z łuku, a także rywalizacja na ergometrach wioślarskich. Seniorzy będą mogli również przetestować swoje siły w wybranych konkurencjach rekreacyjnych, takich jak zajęcia gimnastyczne i aerobowe, aqua aerobik czy nordic walking.

Zawody rozgrywane będą w trzech kategoriach wiekowych: 60-70 lat, 71-80 lat, powyżej 80 lat. Każdy z uczestników otrzyma pakiet okolicznościowych gadżetów, w którym znajdzie się m.in. pamiątkowa koszulka. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji zostaną udekorowani medalami – trofeami potwierdzającymi udział w tym sportowym wydarzeniu. Dodatkowo obok części sportowej zaplanowano wiele niespodzianek rekreacyjnych, które będą skierowane do wszystkich bez względu na wiek i poziom sportowego zaawansowania.

Uczestnicy imprezy wezmą udział w szeregu atrakcyjnych konkurencji, konkursów i zabaw prowadzonych przez animatorów. Czeka na nich również Miasteczko Zdrowego Seniora, gdzie będą mogli skorzystać z darmowych badań oraz porad zdrowotnych (m.in. pomiary tętna, cukru, tkanki tłuszczowej). Dodatkowo na scenie odbędą się występy warszawskich seniorów, zabawy z wodzirejem, a także występ Kapeli Praskiej.

Dla wszystkich uczestników imprezy organizatorzy przewidzieli poczęstunek, który będzie przygotowany w specjalnej strefie gastronomicznej. Zachęcamy seniorów i ich rodziny do wspólnej zabawy podczas kolejnej odsłony Warszawskiej Olimpiady Seniorów. Chętni do udziału w zawodach będą mieli możliwość zapisania się na miejscu przed zawodami. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia są tutaj. Wstęp na imprezę jest wolny.

Warszawska Olimpiada Seniorów organizowana jest przez Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Chomiczówka”, a realizowana ze środków m.st. Warszawy.

Warszawskie Dni Seniora
Przełom lata i jesieni to wyjątkowy czas dla starszych mieszkańców stolicy. Do wtorku, 1 października, trwa siódma edycja Warszawskich Dni Seniora. Na nestorów i ich rodziny czekają różnorodne wydarzenia – zajęcia, pokazy, warsztaty i wycieczki.

Warszawskie Dni Seniora organizowane są z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Dzięki zaangażowaniu stołecznych instytucji, organizacji pozarządowych i sektora prywatnego, w tym roku odbywa się rekordowa liczba wydarzeń – ponad 420. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Seniorzy i ich rodziny mogą uczestniczyć w piknikach, spacerach po Warszawie z przewodnikiem, potańcówkach, lektoratach języków obcych, koncertach, pokazach filmowych, konsultacjach zdrowotnych, różnorodnych wykładach, warsztatach, m.in. kulinarnych, poświęconych nowym technologiom czy tai-chi, a także w licznych zajęciach sportowych i kreatywnych.

Więcej informacji tutaj.

Seniorzy w stolicy
W Warszawie mieszka blisko pół miliona osób powyżej 60. roku życia. Z roku na rok seniorów będzie coraz więcej, dlatego chcemy zapewnić im godne, jak najlepsze życie. Ważne by starsi warszawiacy, w tym także mieszkańcy domów pomocy społecznej, czuli się bardziej samodzielni. To z myślą o nich realizujemy program „Aktywny senior”, który ma na celu zachowanie i poprawę ogólnej sprawności oraz jakości życia seniorów poprzez edukację zdrowotną i aktywizację ruchową. Zwiększyliśmy też budżet programu e-Senior. To nauka obsługi komputera, podstawowych programów oraz bezpiecznego poruszania się po świecie cyfrowym. Od kilku miesięcy mieszkańcy Warszawy powyżej 75. roku życia mogą korzystać z usług „złotej rączki” – fachowej pomocy w drobnych naprawach, opłaconej przez miasto. Dofinansowujemy też działalność 19 Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Sukcesem okazało się Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”, które działa na Woli. Powstaną kolejne dwa takie centra: na Białołęce i na Ochocie. W budżecie miasta zarezerwowaliśmy na ten cel 37 mln zł.