Type to search

Indywidualny kurs angielskiego – nauka dostosowana do Twoich potrzeb

Podziel się

Język angielski to obecnie najpopularniejszy język obcy. Dzięki jego znajomości, choćby podstawowej, można porozumieć się niemal na całym świecie. W Polsce lekcje języka angielskiego pojawiają się już nawet w przedszkolach. Niektórzy uczą się go dla przyjemności, inni by zdać maturę, znaleźć pracę czy podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Istnieją różne sposoby nauki języka angielskiego, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dlaczego warto zapisać się na indywidualny kurs angielskiego?

Język angielski to język z grupy zachodniej rodziny języków germańskich. Posługują się nim nie tylko Anglicy i Amerykanie, ale można się dzięki niemu dogadać także z mieszkańcami Kanady, Nowej Zelandii, Australii czy RPA. Myśląc o kursie języka angielskiego, przede wszystkim przychodzą do głowy zajęcia grupowe. To bardzo popularna forma nauki języka obcego, ale nie jedyna. Indywidualny kurs angielskiego, choć zazwyczaj droższy, może okazać się idealnym wyborem dla wielu kursantów. Dlaczego?

Wygoda

W przypadku zajęć grupowych nie ma możliwości dopasowania godzin kursu do swojego tygodniowego harmonogramu czy też wyboru miejsca lekcji. Może to być dużym utrapieniem, zwłaszcza dla osób, które pracują do późna, mają nienormowany czas pracy czy też samotnie wychowują dzieci. W związku z tym o wiele lepiej zdecydować się na zajęcia indywidualne.

Indywidualny tryb nauczania daje wiele korzyści. Przede wszystkim istnieje możliwość wyboru najbardziej pasującej godziny, jednej czy kilku w tygodniu, w zależności od potrzeb. Dzięki temu zajęcia nie będą kolidować z innymi obowiązkami, treningiem czy innymi zaplanowanymi aktywnościami. Ponadto w przypadku zajęć indywidualnych to najczęściej nauczyciel dojeżdża do kursanta, co z kolei wpływa na dużą oszczędność czasu. Nie bez znaczenia jest także to, że dla niektórych, zajęcia grupowe są zbyt stresujące, by w nich uczestniczyć. Wówczas zajęcia indywidualne zapewnią im pełen komfort nauki.

Jakość

Indywidualny kurs angielskiego to idealne rozwiązanie dla osób wymagających. Jeśli zajęcia odbywają się tylko z nauczycielem, bez innych osób, cała uwaga prowadzącego zajęcia skupia się na kursancie. Lekcje dostosowane są do potrzeb osoby uczącej się: można położyć nacisk na gramatykę, zwiększanie zasobu słownictwa albo przygotowanie się do konkretnego wydarzenia, jak np. rozmowa kwalifikacyjna czy podróż za granicę, w zależności od sytuacji. Łatwiej też dostosować tempo nauki do możliwości kursanta. Ponadto zajęcia w pojedynkę oznaczają więcej mówienia po angielsku, a to z kolei wpływa na skuteczne polepszanie zdolności komunikacyjnych. Po takich lekcjach rozmowa z native speakerem okaże się o wiele prostsza i przyjemniejsza.

Dopasowanie

Bardzo dużą zaletą kursu indywidualnego jest jego dopasowanie do umiejętności konkretnego kursanta. Zajęcia mogą odbywać się w szybszym lub wolniejszym tempie, wszystko po to, aby nie wystąpiły trudności z opanowaniem materiału. Ponadto nauczyciel dostosuje do ucznia nie tylko tempo zajęć, ale również ich zawartość. W końcu inna terminologia przyda się osobie uczącej się angielskiego dla przyjemności, inna dla kogoś przygotowującego się do matury czy egzaminu, np. FCE. Tematyka zajęć także zostanie dobrana do potrzeb kursanta.

Bez wątpienia warto uczyć się języka angielskiego. To język przyszłości, którym niedługo będzie posługiwać się cały świat. Indywidualny kurs angielskiego to najlepszy wybór dla osób pragnących uczyć się szybko i wygodnie. Dopasowane do potrzeb kursanta zajęcia sprawią, że nauka okaże się nie tylko skuteczna, ale też przyjemna. Ponadto sprawdzi się u osób, które nie mają czasu dojeżdżać na zajęcia grupowe lub po prostu nie czują się dobrze w większym gronie.

Inspirowane: archibald.pl – kursy języka angielskiego dla młodzieży