Coraz większa grupa lekarzy stomatologów wprowadza do swojej praktyki nowoczesne metody leczenia. Chcąc zaoferować swoim pacjentom jak najlepsze rozwiązania, konieczne jest stałe podnoszenie swoich umiejętności i aktualizowanie wiedzy. Osoby, które zapoznały się z podstawami leczenia implantologicznego i z powodzeniem stosują je w swojej praktyce, mogą doskonalić swoje umiejętności w praktyce implantoprotetycznej podczas szkolenia Protetyka zaawansowana i okluzja, które oferuje Dental Skill Institute.
Wielu pacjentów zgłasza się do gabinetów stomatologicznych z problemami związanymi zaburzeniami narządu żucia. Jedną z przyczyn tych problemów są braki w uzębieniu, które negatywne wpływają na okluzję. Implantacja i wypełnienie ubytków mogą być jedną z metod pozwalających uchronić pacjenta przed wystąpieniem patologicznych zmian.
Szkolenie Protetyka zaawansowana i okluzja to dwudniowe zajęcia teoretyczne i praktyczne, które pozwolą wykorzystać umiejętności implantoprotetyczne w leczeniu zaburzeń okluzji. W czasie pierwszego dnia stomatolodzy zapoznają się z wszelkimi aspektami dotyczącymi leczenia implantoprotetycznego: poznają niezbędne instrumentarium oraz etapy planowania działań.
Zasadniczą część stanowi jednak trening umiejętności praktycznych. Po zapoznaniu się z zasadami okluzji i aspektami związanymi z przygotowaniem ortodontycznym pacjenta do zabiegu, stomatolodzy podejmujący kurs będą mieli możliwość pracy z zastosowaniem łuku twarzowego. W czasie pierwszego dnia lekarze będą skupiać się również na modelowaniu profilu wyłaniania i wykonywaniu koron tymczasowych. Podczas kolejnego dnia szkolenia istotne będą kwestie związane z odpowiednim gospodarowaniem tkankami miękkimi w czasie leczenia implantoprotetycznego Stomatolodzy zostaną również zaznajomieni z możliwościami estetycznymi w leczeniu protetycznym i wykorzystaniem technologii CAD/CAM w celu osiągnięcia najlepszych efektów.
Wśród dostępnej na rynku oferty, szkolenia DSI wyróżnia podejście do lekarzy stomatologów, którzy inwestują swój czas i pieniądze w nabycie nowych kompetencji. Najistotniejsze jest tutaj skoncentrowanie uwagi na oczekiwaniach osób podejmujących szkolenie. Małe, co najwyżej czternastoosobowe grupy szkoleniowe sprawiają, że każdy może nawiązać relację z trenerem-ekspertem. Pozwala to na zadanie nurtujących pytań i rozwianie wszelkich wątpliwości dotyczących metod leczenia pacjentów. Umożliwia również wystarczająco długi czas na ćwiczenie praktycznych umiejętności. Szkolenia dają również możliwość pracy z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu. To, co najistotniejsze, to skupienie uwagi na praktyce. Wykonywane w trakcie szkoleń zabiegi to okazja, by od razu wykorzystać nabytą wiedzę teoretyczną i zmierzyć się z problemami, jakie mogą pojawiać się w czasie praktyki w gabinecie dentystycznym.
Zabiegi implantologiczne są coraz częściej wybierane przez pacjentów, którzy oczekują trwałych i estetycznych efektów leczenia. Implantologia natomiast to jedna z tych dziedzin stomatologii, która rozwija się najprężniej i wymaga gotowości do ciągłego aktualizowania wiedzy, a także otwartości na nowe technologie. Doszkalanie i nauka nowych umiejętności dla stomatologów to nie tylko konieczność, ale również droga do spełnienia zawodowego.
Inspirowane: Dsi-edu.com – szkolenia dla stomatologów