Type to search

Konkurs S3KTOR 2018 – poznajmy zwycięzców!

Podziel się

Konkurs S3KTOR, organizowany przez Urząd m.st. Warszawy to okazja do pokazania i wypromowania najlepszych inicjatyw podjętych przez organizacje pozarządowe. Przedsięwzięcie cieszy się niesłabnącą popularnością wśród organizacji – do tej pory w siedmiu edycjach konkursu wzięło udział blisko 1000 inicjatyw. W obecnej dziewiątej edycji konkursu zgłaszano inicjatywy w trzech kategoriach podstawowych: „Aktywizujący”, „Nowatorski” oraz „Programowy”. W konkursie może wziąć udział praktycznie każda organizacja działająca na rzecz mieszkańców miasta. Były to różnorodne działania realizowane na co dzień przez organizacje pozarządowe: kampanie społeczne, projekty artystyczne, pikniki rodzinne, wydarzenia kulturalne i sportowe. 

Spośród inicjatyw, które zostały nominowane przez zespoły robocze, Kapituła Konkursu S3KTOR 2018 wybrała zwycięzców każdej z trzech kategorii: S3KTOR Aktywizujący, Nowatorski i Programowy. Laureata nagrody Za Całokształt Grand S3KTOR wskazała Warszawska Rada Działalności Pożytku Publicznego. Ponad miesiąc trwało głosowanie mieszkańców, w którym każdy mógł oddać swój głos na jedną z rekomendowanych inicjatyw na pośrednictwem formularza na stronie urzędu Miasta. Inicjatywa, która zebrała najwięcej głosów otrzyma Nagrodę Mieszkańców, której fundatorem są Tramwaje Warszawskie sp. z o.o.  Serwis warszawa.ngo.pl, wyróżni jedną wybraną przez siebie inicjatywę.

Wydarzeniu towarzyszy wystawa zabytkowych pojazdów tramwajowych z możliwością zwiedzania zajezdni z przewodnikiem (od godz. 17.30).

Ubiegłoroczni laureaci konkursu: Fundacja Rok Rzeki Wisły, Fundacja Doktora Clowna, Stowarzyszenie Warszawa Wielu Religii, Fundacja Sztuki Arteria, Fundacja Konflikt, Fundacja Ergo Sum.