Type to search

Roboty torowe na Puławskiej

Podziel się

Roboty torowe na Puławskiej

Roboty torowe na Puławskiej

Tramwaje Warszawskie tradycyjnie zaplanowały największe prace na miesiące letnie. Korzystając ze zbliżających się wakacji i mniejszego ruchu rozpoczął się remont torowiska na ul. Puławskiej.

Zielone torowisko, nowe przystanki, tory, sieć trakcyjna – Tramwaje Warszawskie rozpoczęły w sobotę 9 czerwca remont torowiska na ul. Puławskiej, między ul. J.P. Woronicza a parkiem Morskie Oko. Tramwajarze pracuję przez 24 godziny na dobę. W dzień, od godz. 6.00 do 21.00 zajmują się rozbiórką i budową torów, natomiast nocą, aby zmniejszyć utrudnienia w ruchu drogowym, dowożą materiały budowlane. Pierwsze prace zaczęły się w nocy z 8 na 9 czerwca od demontażu sieci trakcyjnej, a w dzień rozpoczęła się rozbiórka torów. Po rozbiórkach, które potrwają do drugiej połowy czerwca, rozpocznie się betonowanie podłoża i układanie torów.

Powstanie 1,7 km zielonego torowiska o powierzchni ok. 5 tys. metrów kwadratowych. Cztery przystanki, czyli osiem peronów zostanie przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Będą także nowe przejazdy na drogach dla rowerów oraz nowa nawierzchnia na przejazdach drogowych i skrzyżowaniach.  Dodatkowo, w lipcu, tramwajarze wyremontują także fragment torów na pl. Zbawiciela. Wszystkie prace skończą się na początku września, kiedy wróci ruch tramwajowy na nowe tory.

Relację z prac będzie można śledzić na stronie: http://bit.ly/roboty_torowe_pulawska

W pierwszym etapie prac (planowany od 9 czerwca) wyłączony z ruchu jest lewy pas (wzdłuż torowiska) jezdni ul. Puławskiej w kierunku centrum – na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami A. Malczewskiego i A.E. Odyńca. W kolejnych etapach wprowadzane będą zmiany w organizacji ruchu na odcinku do ul. A.J. Madalińskiego.

Od 9 czerwca do 2 września zaplanowano wyłączenie ruchu tramwajów w ul. Puławskiej – na odcinku od pl. Zbawiciela do ul. J.P. Woronicza. W tym czasie nie kursują tramwaje linii: 10, 14 i 18.

Tramwaje linii 4 z pl. Zbawiciela jeżdżą ulicami: Nowowiejska – al. Niepodległości – Wołoska – J.P. Woronicza – Puławska. Natomiast tramwaje linii 35 kursują ulicami: Nowowiejska – Filtrowa – Grójecka – BANACHA (uwaga, wybrane kursy na trasie skróconej: NOWE BEMOWO – PL. NARUTOWICZA). Tramwaje linii 31 jeżdżą na wydłużonej trasie: RONDO UNII EUROPEJSKIEJ – Wołoska – J.P. Woronicza – Puławska – WYŚCIGI (w godzinach szczytu także kursy na trasie: RONDO UNII EUROPEJSKIEJ – METRO WIERZBNO).

Na tory wyjexhały dodatkowo tramwaje linii uzupełniającej 70: OS. GÓRCZEWSKA – Powstańców Śląskich – Wolska – al. „Solidarności” – al. Jana Pawła II – T. Chałubińskiego – Nowowiejska – Marszałkowska – gen. W. Andersa – most Gdański – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO.

Została uruchomiona zastępcza linia Z-4. Autobusy kursują na trasie: METRO WILANOWSKA – PL. KONSTYTUCJI.

W poniedziałek i wtorek, w najważniejszych puktach komunikacyjnych, spotkać można informatorów, którzy udzielą informacji o objazdach i liniach zastępczych.

Zobacz schemat

opublikowano 7 czerwca 2018r.
ostatnia aktualizacja 20 czerwca 2018r.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *