Type to search

Brzydki zapach w łazience – jak się go pozbyć?

Podziel się

Nieprzyjemny zapach w toalecie jest zmorą każdego domownika. Możesz jednak pozbyć się go skutecznie stosując produkty odświeżające. Łatwo i szybko zniwelujesz zapachy, które uniemożliwiają komfortowe korzystanie z toalety.

Brzydki zapach w łazience a dbanie o czystość

Problem brzydkiego zapachu w toalecie jest często związany z niedostateczną higieną. Ważne jest regularne i właściwe sprzątanie. Brodzik, umywalkę, wannę oraz WC należy czyścić przynajmniej raz w tygodniu przy użyciu preferowanych detergentów. Właśnie w WC oraz w syfonach rozwija się najwięcej bakterii, które wydzielają nieprzyjemne zapachy. Jeżeli utrzymasz poziom czystości na właściwym poziomie, na pewno zaradzisz występującemu dotychczas problemowi.

Jak zlikwidować nieprzyjemny zapach w toalecie?

Nieprzyjemny zapach w łazience skutecznie może zniwelować odświeżacz powietrza. Dostępny jest w wielu formach, dlatego możesz wybrać dogodne dla siebie rozwiązanie. Domowe metody walki z nieprzyjemnymi zapachami nie zawsze okazują się skuteczne, lepiej jest wybrać produkt przygotowany przez ekspertów.

Odświeżacz powietrza stojący jest najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym w łazienkach. Nie dość, że dekoruje przestrzeń to jeszcze działa skutecznie. Można ustawić go na blacie łazienkowym lub na półce zasłaniającej geberit. Dostępne są odświeżacze powietrza z czujnikami ruchu, które uruchamiają się, gdy w łazience przebywają osoby korzystające z toalety. Można dzięki temu zaoszczędzić zapach, gdy np. nie ma nas w domu. Nie ma sensu, aby wtedy się uruchamiał.

Dostępny jest także odświeżacz powietrza w żelu. Wyróżnia się bardzo intensywnym zapachem, ale jego zasięg działania jest znacznie mniejszy niż w przypadku opisanego powyżej rodzaju. Najlepiej sprawdza się w małych łazienkach.

Możesz także zdecydować się na patyczki zapachowe, które dostępne są w ładnych, szklanych flakonach i wyposażone są w patyczki w różnych kolorach. Zapewniają dodatkowo ciekawą aranżację we wnętrzach łazienkowych. Wystarczy regularnie przekładać patyczki, aby uwalniał się z nich przyjemny zapach, a automatycznie roznosił się będzie on po całej łazience.

Dobrze dobrany odświeżacz powietrza do łazienki to podstawa

Niezwykle istotne jest, aby właściwie dobrać odświeżacz powietrza do łazienki. Dzięki temu nie będzie żadnych problemów z usunięciem nieprzyjemnego zapachu z toalety, który często powstaje naturalnie lub jest wynikiem nieprawidłowego działania sieci kanalizacyjnej. Obecnie odświeżacze możesz dopasować do aranżacji wnętrza, zdecydować się na konkrety rodzaj, kolor oraz sposób działania. Wybór jest ogromny, dlatego bez większych trudności zdecydujesz się na wariant dopasowany do potrzeb, wprowadzający do wnętrz odpowiednio przyjemny dla Ciebie zapach.

Przeglądając oferty producentów odświeżaczy powietrza na pewno uda się natrafić na ten, który najbardziej spełnia oczekiwania i umożliwia zadbanie o właściwe warunki panujące w łazience. Aromat będzie dokładnie taki, jakiego oczekujesz.